Rychlost.cz Fórum Ostatní Provider VDSL vhodny pro P2P site, bez restrikci, smluvnich pokut

Provider VDSL vhodny pro P2P site, bez restrikci, smluvnich pokut

Provider VDSL vhodny pro P2P site, bez restrikci, smluvnich pokut

Ostatní
od jackfrost6
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

Ahoj,

jaky provider je podle vas nejvic vstricny a neuplatnuje omezeni na P2P, potom treba ruzne pokuty apod?

Nasel jsem treba Metronet, Eri Cesky bezdrat a dalsi. Jen u Metronet ctu, ze ma samou ruzne pokutu a jeste dodatek ve smlouve: Služby, a to v míře a dle pokynů technika Poskytovatele neužívat programy šířící spam a spyware. Poskytovatel si v případě nutnosti vyhrazuje právo na odpojení Zákazníka od sítě METRONET a sítě Internet, z jehož počítače se šíří virus, spam a další datové toky zahlcující nadměrně síť.

To znamena ze mi treba Metronet nebo ten kdo toto uvadi ve smlouve, klidne odpoji internet, pokud treba stahnu 1TB dat mesicne a uploadnu rekneme 500GB? A kolik dat je nadmerne vytizeni site treba? :) Je to kdyz za mesic celkem projedu treba 1TB dat, 2TB...? Tohle bych rad trochu zjistil od nekoho zkuseneho. Dekuji.

 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 495/206
Poskytovatel: PODA

A odkud jste?

 
od jackfrost6
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

Praha - Zizkov

A jeste bych dopsal jednu zajmavost, co se nikde casto neuvadi a to jak ma ISP resen proj treba do Cetinu? :)

vyresene redundantni propojeni do CETINu, neni chybou CETINu, kdyz s nim ISP ma jen jeden propoj v jedne lokalite. To se ukazalo nyni pri vypadku xDSL sluzeb, proste cast lidem to nejelo a cast jo diky problemu na IP boxu nebo kde to bylo.

 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 495/205
Poskytovatel: PODA

Tak tady bych poprosil ulici a číslo domu, pokud se nacházíte poblíž Jarova.Tam by jste totiž mohl mít připojení od PODY.

 
od jackfrost6
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

Jo ty to myslis na overeni internetu, ale to jsem nechtel, protoze PODA tam tezko neco doda :D Stejne jako UPC nebo jine.

mozne je jen VDSL :)

 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 495/206
Poskytovatel: PODA

Těžko něco dodá? Na to jste přišel jak?

 
od jackfrost6
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

Protoze se to uz zkouselo a resilo :) Ne primo teda s kazdym providerem, ale chtel bych videt jak to nekdo udela :)

klidne zkuste prosim, budu velice rad pokud jste ale provider? a muzete zavest primo internet? a i rychlejsi nez 100Mb/s?

 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 495/206
Poskytovatel: PODA

Můžu, ale potřebuji tu adresu, abych vám byl schopen říct něco přesného. 730 431 108

 
od jackfrost6
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

Poslal jsem ji jako PM zpravu, pokud najdeme reseni, klidne, mam zajem.

 
od vsechnovim
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

JackFrost6 | 22.11.2020 16:35

Ahoj,

jaky provider je podle vas nejvic vstricny a neuplatnuje omezeni na P2P, potom treba ruzne pokuty apod?

Nasel jsem treba Metronet, Eri Cesky bezdrat a dalsi. Jen u Metronet ctu, ze ma samou ruzne pokutu a jeste dodatek ve smlouve: Služby, a to v míře a dle pokynů technika Poskytovatele neužívat programy šířící spam a spyware. Poskytovatel si v případě nutnosti vyhrazuje právo na odpojení Zákazníka od sítě METRONET a sítě Internet, z jehož počítače se šíří virus, spam a další datové toky zahlcující nadměrně síť.

To znamena ze mi treba Metronet nebo ten kdo toto uvadi ve smlouve, klidne odpoji internet, pokud treba stahnu 1TB dat mesicne a uploadnu rekneme 500GB? A kolik dat je nadmerne vytizeni site treba? :) Je to kdyz za mesic celkem projedu treba 1TB dat, 2TB...? Tohle bych rad trochu zjistil od nekoho zkuseneho. Dekuji.

Zdravim, toto me take u METRONETu zajimalo a bylo me od nich vysvetleno, ze je to pojistka, aby mohli odpojit lidi od kterych se siri skodlivy obsah - maji napadane pocitace a siri se od nich DDoS a dalsi blbosti. Za celou dobu jsem nemel problem a to take hodne stahuji. Hledal jsem, zda si nekdo na toto na internetu stezoval a nic nenasel. Navic smlouva je na dobu neurcitou a kdyby to udelali a nemeli k tomu duvod muzes hned pryc k jinemu ISP.Ja jsem s METRONETem spokojeny! Treba co byl nyni vypadek se jich nedotknul, maji dva propoje do CETIN.

 
od jackfrost6
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

tak lepsi asi ten Metronet bude, 365internet ma docela vypadky. Nesel vubec tu dobu a ted zase v noci vypadek. Pokud ma nekdo online TV tak uvidi houby :D

 
od jurasekcz
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 93,3/9,52
hodnocení reakce: 1

Co mám Metronet přes Cetin, tak jsem taky neměl výpadek.