Rychlost.cz Fórum Ostatní Problém s internetem na novém PC

Problém s internetem na novém PC

Problém s internetem na novém PC

Ostatní
od sebastian-cerny
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

Dobrý den,

Mám takový problém... Dnes mi dorazil nový počítač, vše funguje jak má až na rychlost stahování... Když si na této stránce spustím test stahování skáče nestabilně od 5mbit/s až na třeba 0,5Mbit/s. Ping je normálně 10ms a nahrávání okolo 4Mbit/s což je přijatelné... Jediný problém je ten download, který jsem měl na starém PC okolo 35-40Mbit/s (zkoušel jsem to dnes znovu a pořád je 35-40). Vyzkoušel jsem snad už úplně všechno co mě napadlo a tak se ptám jestli někdo nevíte co by to mohlo způsobovat...

 
od sebastian-cerny
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: O2

Ještě jsem zapomněl... zkoušel jsem i v příkazovém řádku ping na mojí ip adresu a většinou to je <1ms odezva, ale občas se stane, že se třeba jeden packet ze 4 ztratí

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 25,7/5,40
Poskytovatel: PointNET

Sebastian ----- | 02.04.2020 15:19

Dobrý den,

Mám takový problém... Dnes mi dorazil nový počítač, vše funguje jak má až na rychlost stahování... Když si na této stránce spustím test stahování skáče nestabilně od 5mbit/s až na třeba 0,5Mbit/s. Ping je normálně 10ms a nahrávání okolo 4Mbit/s což je přijatelné... Jediný problém je ten download, který jsem měl na starém PC okolo 35-40Mbit/s (zkoušel jsem to dnes znovu a pořád je 35-40). Vyzkoušel jsem snad už úplně všechno co mě napadlo a tak se ptám jestli někdo nevíte co by to mohlo způsobovat...

Můžete rychlost ověřit na své lokální sítí? Nějaké síťové FTP apod?

Způsob připojení se nezměnil, tj wifi či kabel v rámci domácnosti?

 
od sebastian-cerny
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: O2

Nn kabel se nezměnil. Ještě dnes jsem byl na svém starém PC a vše fungovalo jediné co jsem udělal bylo, že jsem ten stejný kabel přepojil do nového PC. Mj. teď jsem zkusil test udělat ještě jednou a download začal okolo 2Mbit/s a najednou vyletěl na 20 a pak zase začal klesat až na 5...

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 25,7/5,40
Poskytovatel: PointNET

To vypadá na potíž s tím daným novým PC. Zkuste aktualizaci ovladačů síťové karty a to zda na tom novém PC neběží něco co by zatěžovalo CPU či síť (jednou ctrl+alt+del - správce procesů).

 
od sebastian-cerny
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 7,67/3,04
Poskytovatel: O2

Hele řešili jsme to dneska celý den... a abych ještě upřesnil informace... počítač je připojován v horním patře přes switch. Vypadalo to jako, že to je počítačem tak jsem ho snesl dolu a připojil ho na hlavní kabel co máme dole a fungoval perfektně download, upload, všechno... Tím pádem jsem zkusil nahoře znovu připojit starý počítač a ověřit si, že není něco špatně se switchem, ale na starém PC fungoval download v pohodě.... Jsem už fakt bezmocný :D takže jestli máte někdo zkušenost s tím, že by fungoval upload, ping a byl špatný jenom download tak bych velice ocenil vaši radu... Díky

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 25,7/5,40
Poskytovatel: PointNET

Jako vždy je možné, že určitá síťová karta je citlivejší na slabší signál, či hůře odstíněný datový kabel.

Ve windows by mělo jít zjistit v jakém módu se počítač k lan připojí, stejně tak na switchy jsou často ukazatele rychlosti dosažené na dané lince 10/100/1000.

Doporučil bych ověřit toto https://www.youtube.com/watch?v=ztDRVq3ODdA tj jak rychle se připojí počítač k LAN. V jakém módu.

 
od sebastian-cerny
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 8,06/3,02
Poskytovatel: O2

připojení je na obou PC 100Mb/s, je tedy možné, že ten novější PC nepřijímá tak dobře signál jako ten starý a novější kabel by ten problém mohl vyřešit? + jestli je možné, že to je routerem, který je už přes 10 let starý nebo to by nemělo dělat problém? díky

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 25,7/5,40
Poskytovatel: PointNET

Možností je více a dají se různě ověřit.

- zkusit si přinést jiný switch a připojit existující kabely a ověřit - potvrdí/vyloučí se problém se switchem

- zkusit připojit nové pc novým kabelem ke switchi - potvrdí/vyloučí se problém s kabelem

- spojení mezi switchem a externím připojením sítě je asi v pořádku, když na starém pc to šlo

Nesektal jsme se s tím, že by se nějaká síťová karta neměla ráda s nějakým switchem, ale vše je asi možné. Jestli si třeba síťovka v počítači nezkouší opakovaně vynucovat vyšší rychlost než je max rychlost switche, opravdu nevím.

 
od sebastian-cerny
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 8,70/3,05
Poskytovatel: O2

Dobře, díky za pomoc