LTE Pevný Internet na Doma /rychlost

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
Strana:1 2 3
od witcherrr1337
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: STARNET, s.r.o.

Zdravím,

Takový dotaz, mám starnet internet "wifi" 30/30, jsem rád když mám polovinu první a čtvrtinu druhé hodnoty, ping (latency) je neskutečná, ve hrách jednou 48, za 2 sec 69, pak 80 a nejhorší jsou "lagspikes" kdy mi to vyskočí bez varování na 500ms, třeba každých 5-10 sec.

Myslíte že by pevný internet od t-mobilu 20/2 byl lepší v tomto ohledu, oproti wifi?

Jde mi hlavně o ping a stabilitu, vůči lte jsem trochu skeptický, díky.

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 34,3/34,3
Poskytovatel: JaroNet

Ve smyslu stability latence (tedy pro hráče) zcela určitě..

 
od xxxe
příspěvků: 21
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 13,7/6,91
Poskytovatel: SPCom s.r.o.

witcherrr1337 | 15.06.2019 14:07

Zdravím,

Takový dotaz, mám starnet internet "wifi" 30/30, jsem rád když mám polovinu první a čtvrtinu druhé hodnoty, ping (latency) je neskutečná, ve hrách jednou 48, za 2 sec 69, pak 80 a nejhorší jsou "lagspikes" kdy mi to vyskočí bez varování na 500ms, třeba každých 5-10 sec.

Myslíte že by pevný internet od t-mobilu 20/2 byl lepší v tomto ohledu, oproti wifi?

Jde mi hlavně o ping a stabilitu, vůči lte jsem trochu skeptický, díky.

Já ho mám právě proto že na wifi byl ping velký a mladý hrajou hry.Každou chvilku je to vykoplo.Teď jim to jede bez problémů.

Moje PC je k LTE připojeno přez wifi a ping mám v odkazu dole.Mlaďáci jsou kabelem tak mají ještě o něco lepší.

Ping test = https://www.meter.net/ping-test/201923-196485-31c7.html

 
od witcherrr1337
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: STARNET, s.r.o.

Ping test (vídeň), pingovat české monopoly moc nenapoví.

https://www.meter.net/ping-test/201923-199897-a0da.html zrovna je tam vidět jak to umí pěkně vyskočit, no nejspíš zkusím lte.

 
od ospis
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 37,4/8,20
Poskytovatel: T-MOBILE
hodnocení reakce: 1

witcherrr1337 | 15.06.2019 14:07

Zdravím,

Takový dotaz, mám starnet internet "wifi" 30/30, jsem rád když mám polovinu první a čtvrtinu druhé hodnoty, ping (latency) je neskutečná, ve hrách jednou 48, za 2 sec 69, pak 80 a nejhorší jsou "lagspikes" kdy mi to vyskočí bez varování na 500ms, třeba každých 5-10 sec.

Myslíte že by pevný internet od t-mobilu 20/2 byl lepší v tomto ohledu, oproti wifi?

Jde mi hlavně o ping a stabilitu, vůči lte jsem trochu skeptický, díky.

po dlouholetých zkušenostech se Starnetem mám dojem že COKOLIV MUSÍ být lepší než tahle firma !

Měl jsem jejich připojení 7 let a už mi nikdy nevstoupí do domu ani na střechu.

Neustálé padání připojení,výmluvy, "dáme vám optiku-teď to bude lítat...." joo -hov...

Byl jsem u nich protože si už dlouho budují monopol a nikdo jiný zde prakticky nebyl (mimo O2),přešel jsem pod

jiného malého poskyt.a po roce ho koupili taky. Jak byli uražení když jsem oznámil že pod novým majitelem být nechci a nebudu ani náhodou.....

Nyní LTE Tmobile 2 roky a bez jediného problému,spokojenost.

Jedna perlička : když technici instalovali optic.kabel na střechy domů v ulici jeden z nich říká "hotovo,jdeme,nashle" a odešli dveřmi z domu.Asi za hodinu slyším slabé zvuky z půdy....říkám si že by myš,kočka?... nedá mi to a jdu se podívat.Než jsem došel ke dveřím ten stejný "technik" vychází ze dveří od půdy !! Byl jsem na mrtvici - říkám co tu děláte ! jak jste se sem dostal? prý se potřeboval na něco podívat a vlezl přes střešní malé okno. Takže jako opice lezl po střechách domů.....jako v akčním filmu.

Neuvěřitelné co si tahle firma-zaměstnanci dovolí. Zaměstnanci se za X let vyměnili ale způsoby,chování zůstalo takže je to evidentně vedením,majiteli firmy podporováno !!!

 
od rickgrimescz
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: INTERCONNECT

Dobrý den,
rád bych se Vás požádal o radu.

Od března letošního roku používám LTE pevný internet do zásuvky od T-mobile a to tarif S (20 Mbit/s).

Už od začátku jsem chtěl alespoň 50 Mbit/s. Člověk od T-mobile mi ale sdělil, že mají bohužel vyčerpané veškeré kapacity a tak bych měl vzít tu dvacítku, dokud ještě je a že mi budou hlídat kapacity a pokud se uvolní ta rychlejší možnost, tak můžu bezplatně přejít na padesátku. Od té doby jsem několikrát kontrolovat a mají neustále obsazeno. Místo toho mi neustále nutí ať přejdu na DSL, jenže ačkoliv ta možnost tu je, tak rychlost DSL je shodná, né-li nižší, než ta co mám jako LTE (daleko od ústředy, staré kabely atd.)

Aktuálně jsem, ale dostal informaci od konkurenčního Vodafonu, že oni mi jsou schopní poskytnout neomezený LTE internet na doma v rychlosti 50 Mbit/s.

Volal jsem tedy do T-mobile s tím, že konkurence je schopná mi poskytnout takto rychlé připojení a oni ne, tak jestli se to nedá nějak vymyslet, abych nemusel přecházet a bylo mi opět řečeno, že bohužel ne.

Chtěl bych se proto zeptat, jestli to co tvrdí Vodafon, je opravdu pravda a jsou schopni poskytnout takovou rychlost nebo mi prodají dražší internet, který bude běhat stejně jako ten co mám doposud? Protože tomu tolik nerozumím a nevím jak to funguje, jestli ti operátoři sdílí technologii a tudíž to je nesmysl a nebo opravdu umí Vodafon nabídnout lepší rychlost než T-mobile.

BTW: Bydlím v Čerčanech u Prahy...
Děkuji předem za každou odpověď

 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: PODA

Mám chalupu u Kostelce nad Labem (25 Km za Prahou) a mám tam blbý nebo žádný příjem LTE, vyzkoušel jsem O2, T-mobile, Vodafon. Všemi jsem byl ujišťován, že na uvedené adrese budu mít služby v plné kvalitě. U všech stejná situace. Na konec jsem zjistil, že jsem v mezeře mezi dvěma vysílači. Takže je otázka nakolik vám kecaj. Ale kecaj všichni tři a v podle mne vám přechod nepomůže.

 
od hugo-008
příspěvků: 12
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: A1M
hodnocení reakce: 1

Mám necelé 2 roky LTE 30/5Mb od Vodafonu s pevnou anténou na půdě. Zvolil jsem tuto variantu, přesto že jsem byl lehce mimo pokrytí. Apka v mobilu mi pomohla najít pár míst kde byl signál dobrý a s technikem jsem se domluvil. Myslím že tento druh připojení je vázaný na konkrétní BTSku a anténa je směrová, takže být mezi dvěma vysílači nebude takový průšvih.

 
od xxxe
příspěvků: 21
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: T-MOBILE

Tak už je to bída a po dvou letech je opouštím.Když to T-Mobile instaloval tak to šlo 20/5 .Dnes už jen https://www.nperf.com/r/3249572508290751-TcO5noHx

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 34,1/33,4
Poskytovatel: JaroNet

Nezačalo to až poslední dobou ? Teď během krize, kdy se net intenzívně využívá, linky dostávají zabrat..

 
od xxxe
příspěvků: 21
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 85,5/58,3
Poskytovatel: PointNET

Klesalo to postupně poslední půl rok až to spadlo na tuhle bídu.

 
Strana:1 2 3