Rychlost.cz Fórum Doporučení připojeni v ....... Žižkov - Koněvova

Žižkov - Koněvova

od pmlejnek
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Dobrý den,

stěhuji se z ulice Biskupcova, kde jsem doposud měl kvalitní kabelové připojení k internetu přes UPC - 200Mbit nedaleko do ulice Koněvova, číslo popisné 136, kde bohužel UPC není a nevypadá moc ochotně se tam rozšířit.

Jsem náročnější uživatel internetu - mám domácí server pro mnoho služeb - včetně voip, webu, multimediálních služeb, kde potřebuji velký datový tok. To mi UPC mohlo nabídnout za poměrně slušnou cenu.

Hledám tedy podobného poskytovatele na nové adrese a zatím vidím jen poskytovatele přes wifi, z čehož mám obavu hlavně kvůli spolehlivosti a paketovým ztrátám.

Je nějaký kvalitní poskytovatel pevného internetu (ideálně bez wifi, ale kabelem) v této lokalitě?

Případně i wifi, ale s garancí slušné rychlosti, spolehlivosti a paketové bezztrátovosti za každého počasí s nabídkou veřejné IP adresy?

Děkuji předem za tipy.

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 15,2/4,94
Poskytovatel: Bartanet

Popravdě v těchto případech je nejlepší obejít sousedy a poptat se jich. Pokud v domě není daný poskytovatel wifi tak je i problém tu anténu na tu střechu umístit. A navíc často rozhoduje přímá viditelnost, ta není vždy jistá.

 
od pmlejnek
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 4,77/0,64
Poskytovatel: O2

V domě sousedé používají připojení přes JarovNet http://rychlost.cz/isp/jarov-net/

Je to ale operátor přes Wifi a například zrovna tady u vás chválou neoplývá (recenze). Je mi jasné, že uživatel, který si chce jen přečíst pár emailů denně neklade na kvalitu takový důraz jako já, kdo chce mít velmi rychlou kvalitní linku pro serverové a voip služby.

 
od ripper6
příspěvků: 62
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: O2

Ja jsem ze Zizkova a muzu ti na to odpovedet, jelikoz jsme temer sousede (i ulici a polohou) :)

Toto jsem udelal, jednou byl na moji strechu koukat jeden provider Wi-Fi a odpoved byla... nikdo tu nema na strese antenu, zvlastni, tohle jsme nedam, to by chtelo jedine nejakeho horolozce! Asi budete mit lepsi ten O2 Internet :( Nebyl schopen vylizt na tu strechu a viditelnost se mu tez prilis nezdala. Potom majitel domu delal strechu, takze se rozhodl ze uz nikoho na ni nepusti a tim wi-fi skoncilo. Kazda jina firma me rekla, ze musi mit pristup na strechu a neni mozne dat antenu treba jen na pudu. To by dnes uz ani neslo, z pudy je nejaka kancelar. Chtel jsem tedy to zminene UPC a ja chci!!! Psal jsem, volal jsem, dokonce jsem to pokoutne objednal do domu. Volala me pan z UPC, ze zavedeni by nebyl problem, do domu je to minimalni zasah. Jenze majitel je stary clovek, tudiz ze proste nedomluvi. Zkousel jsem pacit to z majitele a bylo mi vysvetleno, ze domu majiteli prijde papir a to chteji podepsat. Jenze ze si mohou v dome delat potom co chtej a treba 10 let a to rozhodne nikdo podepisovat nebude!!! A tim skoncilo UPC :) Jo a O2 je prej levny, mas si dat to a nevotravovat. Co ti poradit? Pokud to lze, nestehuj se tam, leda ze bys mel jine top kvality co hold toto predci. Kvuli top netu se lidi nestehuji, ale pokud je moznost vyberu... a mas tenhle pozadavek? :D UPC a nebo nejlip optiku najit, kde to maj a reknou ti info co tam maj. O2 nevim zda by ti stacilo, funguje to ano, realne do 1km to da az 40Mb/s a up 5Mb/s a 7ms za 550kc mesicne.

 
od qakk
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: CONNECT plus

pmlejnek | 17.10.2017 15:58

Dobrý den,

stěhuji se z ulice Biskupcova, kde jsem doposud měl kvalitní kabelové připojení k internetu přes UPC - 200Mbit nedaleko do ulice Koněvova, číslo popisné 136, kde bohužel UPC není a nevypadá moc ochotně se tam rozšířit.

Jsem náročnější uživatel internetu - mám domácí server pro mnoho služeb - včetně voip, webu, multimediálních služeb, kde potřebuji velký datový tok. To mi UPC mohlo nabídnout za poměrně slušnou cenu.

Hledám tedy podobného poskytovatele na nové adrese a zatím vidím jen poskytovatele přes wifi, z čehož mám obavu hlavně kvůli spolehlivosti a paketovým ztrátám.

Je nějaký kvalitní poskytovatel pevného internetu (ideálně bez wifi, ale kabelem) v této lokalitě?

Případně i wifi, ale s garancí slušné rychlosti, spolehlivosti a paketové bezztrátovosti za každého počasí s nabídkou veřejné IP adresy?

Děkuji předem za tipy.

Já mám net od 234.cz a jejich nabídka rychlost vs cena je super, stejně tak kvalita, rychlst a nabízené služby - tak teď jenom doufat, že u vás budou dostupní :)