Mikrovlnná síť

od oveckyn1
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Dobrý den,

Mám problém s internetem, konkrétně se ztrátami paketů. Používám mikrovlnnou síť u Cerberosu a posledním rokem mám o mnohem více ztrát paketů než kdy dříve. Volal jsem na jejich podporu už několikrát a za tu dobu udělali všechno pro to, co mi teda říkal jejich technik. Když jejich podpora testovala můj internet, tak řekli, že za tři dny zaznamenali jenom tři ztráty paketů a přitom každý den mám tak 50 paketů ne-li více. Proto jsem se chtěl zeptat jestli má cenu přejít k jinému poskytovateli taky na mikrovlnnou síť, aby to nakonec nebylo stejný jako u Cerberosu? A taky by mě zajímalo, jestli je normální u mikrovlnné sítě mít 50 paketů ne-li více za den ? Pokud by měl někdo jakoukoliv radu, budu za ní moc vděčný!!

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 32,7/18,3
Poskytovatel: PointNET

Popravdě netuším kolik mám ztracených packetu za den, abych si na celý den pustil ping to se me zdá dost zbytečné, navíc pokud by se jednalo o faktický výpadek internetu na 50 sekund denně (pokud bereme ztracené packety ve standartním pingu) tak to není žádná tragédie.

Nemůže být problém ještě ve Vaší LAN?

https://rychlost.cz/poradna/potize-pripojeni/

 
od oveckyn1
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 27,6/20,3
Poskytovatel: Cerberos

Ztracený paket je u mě 3 až 4 sekund bez internetu, a večer je to mnohém horší..Mám totiž ještě více ztrát paketů než normálně přes den. Takže je zvláštní, že jsou proměnlivé a ne stálé. Mám kvalitní router do kterého je zapojen síťový kabel, který vede do PC. Takže nevím jestli tu Wi_fi něco neruší a pokud jo, tak nevím jak to zjistit.

 
od jurasekcz
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 120/24,7

Já nevěřím připojení přes wifi, vždy jsem se vrátil na kabel k cetinu. Naposledy jsem byl u Nordicu s LTE a žádná sláva.

 
od milan-tuma
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

To jsou ty Wifiny patřící do roku kolem 2000-2010. Dnes už nemohou konkurovat. Zahlcené pásmo, atd. Osobně jedu na VDSL 50Mbit, dráty v zemi po bývalém Telecomu, dnes Cetin a je to nádhera. U wifiny za příšerného počasí to přestalo i fungovat, ale Cetin jede stále. A to není reklama. Wifinu tak maximálně na doma a to beztak volím někdy raděj kabel, jelikož se u wifi občas vyskytují lagy. A kdo má optiku, tak je za vodou.

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 24,9/23,6

Problém může být, že i u nových obytných zón na tzv zelené louce se často s natažením optiky či telefonu nepočítá. Takže DSL není dostupné. Ono by se to jistě o nějaký ten rok protáhlo a je to další kabel v zemi, který ztežuje případné opravy jiných sítí. Taky bych šel osobně do drátu, ale když není tak se nedá nic dělat.