Nasazení nového testeru připojení

Nasazení nového testeru připojení

O rychlost.cz
Strana:1 2
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 228/247
Poskytovatel: PODA

petrk2 | 24.08.2018 10:16

mám UPC 150/10 a aktuální test mi ukazuje cca 16/10 :-( konkurenční měřiče mi ukazují každopádně nad 100

To je u UPC naprosto běžná realita, s tím se buď musíte smířit, nebo přejít na optiku.

"VOP UPC 2018:
4.9. Kapacita

Aby nedocházelo k přetížení kapacity sítě, můžeme stanovit povolený objem přenesených dat pro jednotlivé Služby v určitém období. Pokud povolený objem přenesených dat překročíte, můžeme omezit rychlost přenosu u Vámi užívané Služby do konce určeného období."

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 9,26/5,11
Poskytovatel: Bartanet

Jak bylo receno, vysvetlilo se to. Do prubehu testu zasahoval antivir a to dost drasticky.

Ohledne pravidel UPC. Toto mají všichni a ti co nemají pouze počítají s tím, že uživatelé nebudou zakoupenou službu používat na maximum.

Je to prosté buď máte FUP či agregaci nebo si platíte vyhrazenou linku za xx násobek ceny. Nic mezi není, to že nekteří poskytovatele o FUP či agregaci nepíší ani v podmínkách jen mlží, protože pokud by se jim na linku připojilo velké množství stahovačů a sdílečů tak by k tomu stejně potají museli přistoupit.

 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 414/139
Poskytovatel: PODA

Je mi líto, ale společnost PODA má agregaci 1:1 a FPU nemá, neb optika má natolik dostatečnou přenosovou rychlost, že se toho, že by jí někdo využíval na maximum bát nemusí! Přenosová rychlost optiky, jak jste sami uvedli v jiném článku, je možná až 111Gb/s. http://www.poda.cz/internet/ Tudíž jí nemůžete porovnávat s koaxiálem, který vymyslel Oliver Heaviside v roce 1880 pro telegraf!! A má maximální přenosovou rychlost 140Mb/s viz.: https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_soubor_verejne.php?file_id=69129

 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 415/139
Poskytovatel: PODA

petrk2 | 24.08.2018 10:16

mám UPC 150/10 a aktuální test mi ukazuje cca 16/10 :-( konkurenční měřiče mi ukazují každopádně nad 100

Už jste slyšel o aféře automobilky wolksvagen s měřením emisí? Asi tak.

 
od adam
moderátor
Poskytovatel: Bartanet

Nevim proc mate potřebu reagovat na něco co bylo dávno vyřešno viz "na mých win7 bych to osobně tipnul na Symantec Endpoint Protection"

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 18,9/4,92
Poskytovatel: Bartanet

Dnes byl proveden update. Ostatní verze co jsou v zahraničí například rychlost.sk toto už mají déle. Nyní přišla na řadu CZ verze, která je historicky oddělena.

Přidal jsem možnost zvolit server vůči kterému bude proveden test. Výchozí stav je ten, že se vícevláknový test provede vuči všem testovacím serverům v rámci ČR. Jednovláknový se při výchozí volbě provede vučí serveru s nejnižší latencí (ping).

Následně budu testovat přechod testovacích serverů na https a po té zvažovat převod celého webu, což z hlediska SEO může být vždy rizikem. Ač má tento web největší návštěvnost z přímého zápisu adresy, vyhledavače jsou podstatné.

 
Strana:1 2