Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení WiFi HotSpot - co měřím...?

WiFi HotSpot - co měřím...?

od hopik
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 17,0/15,1
Poskytovatel: Vodafone

Dd, mám možná stupidní dotaz, ale potřebuji si něco potvrdit:

mám svůj vlastní WiFi Hotspot v tabletu (SIM VFone...), a v PC se tak připojuji k internetu přes vlastní Wifi síť.

A teď ten dotaz:

měřím-li rychlost připojení (např. na Rychlost.cz) na svém PC, měřím rychlost připojení k internetu! Nikoli k WiFi, že?

Nebo se mýlím...?

Podle mne se nemýlím. Jak ale potom změřit rychlost (sílu) WiFi signálu?

Dík za objasnění.
PETR

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: JaroNet
hodnocení reakce: 1

Ano, výsledek testu se v tomto případě opravdu týká připojení k internetu, tedy Vodafone. Rychlost wifi mezi androidem a pc lze změřit třeba pomocí této aplikace http://bit.ly/2i2Pc6k . Je to tam popsáno.

P.S.: Odkaz vede na Google Play, ale v názvu balíčku aplikace je obsaženo "zakázané slovo", tudíž zde v běžné podobě neprojde. Tak doufám že nebudu zabanován za "pokus o obejití blokace" :)

 
od hopik
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 17,0/15,1
Poskytovatel: Vodafone

OK. Děkuji moc. To jsem chtěl potvrdit.

Nicméně - ještě se tedy zeptám: aplikace, na kterou mne odkazujete, měří rychlost wifi v androidu, tedy v tabletu - tedy řekněme - u "vysílatele" wifi signálu. Ale je možné ji aplikovat v nějaké podobě i na PC (W7), a měřit tak rychlost wifi mezi oběma zařízeními? Tedy i na straně "příjemce" wifi signálu, tedy v PC?

Děkuji za odpověď i na tuto - dodatečnou - otázku.

P.

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: JaroNet

Omlouvám se za zpoždění. Dá se měřit mezi androidem a pc. V pc je potřeba spustit přes příkazový řádek server, je na jednom odkazu v popisu té aplikace na google play.