Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Internet od NejTv, kabelový modem HITRON CVE-30360 a Asus RT-N18U

Internet od NejTv, kabelový modem HITRON CVE-30360 a Asus RT-N18U

Internet od NejTv, kabelový modem HITRON CVE-30360 a Asus RT-N18U

Síťový hardware
od martinfalcon
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 88,2/4,63

Ahoj potřeboval bych radu ohledně nastavení wifi routeru, internetu, atd...

Měnil jsem připojení k internetu z klasického wifi (tam vše fungovalo tak jak mělo) na

internet po kabelovce od nej tv, rychlost 120/12Mbit. Dostal jsem kabelový modem Hitron CVE-30360.

Takže kabel z modemu jsem zapojil do portu na mém routeru Asus RT-N18U označeného wan, tam jsem

vše nechal nastavit automaticky, čili na internet bych se měl bez problémů připojit přes wifi

třeba na telefonu, noťasu atd...

Dále mám z lan výstupu na routru píchnutej kabel do switche, kde je třeba zapojena televize,

tiskárna, a další klasické stolní pc, potom je do switche napojen další switch a je tam

další pc, atd...

Problém je v tom, že na těchto připojených zařízeních internet moc nefunguje, někdy se

stránka načte normálně rychle jak by měla, někdy vůbec, rychlost internetu mě to třeba

změří na 120Mbit a jede to v pohodě, ale pak to zase nejede vůbec, síť se dá propingnout v

pořádku, pakety se nikde neztrácejí a je to řádově do 30ms podle vzdálenosti serveru. Včera se

taky stalo, že internet vypadl úplně a na kabelovém modemu blikali ikonky spojení zeleně a

trvalo to asi 30min než zase zmodrali a začal internet nějakým způsobem fungovat. Technik co

nám zapojil modem tak říkal, že se z modemu zapojí jenom wan na routeru a mělo by vše chodit.

Už mě nějak nenapadá co a jak mám nastavit.

Děkuji za radu
Martin