Rychlost.cz Fórum Síťový software Adresa z Routeru...

Adresa z Routeru...

Adresa z Routeru...

Síťový software
od subcooler
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Dobrý den. Potřeboval bych poradit s věcí, se kterou si marně lámu hlavu. Koupil jsem použitý Adsl Wifi modem Asus WL 600 G. Internet funguje, ale Tablety, které si načítají polohu ze sítě (routeru) tvrdí, že jsem kdesi na Moravě, kde byl modem dříve instalován. Nevím, jak doshnout toho, aby udával správnou polohu.

Poradí mi někdo? V nastavení routru jsem nenašel nic, kde bych to mohl změnit, nebo nastavit....

 
od adam
moderátor

O poloze z routeru slyším poprvé, každopádně pokud se to takto chová i po resetu routeru tak to tím nebude.

 
od psp822
příspěvků: 396
IP: (zobrazit)

acho jo poloha podle IP adresy je čistě jen o registraci vveřejný IP v centrální databázi takže pokdu máš internet řekněme v Jihlavě a tvuj ISP si ponajímá konektivitu od UPC tak taky ti to bude říkat že si v praze .. už chápeš ?

I takhle může frčet NET doma :) = http://rychlost.cz/rs/201649111354.png
 
od psp822
příspěvků: 396
IP: (zobrazit)

psp822:04.01.2014 19:56acho jo poloha podle IP adresy je čistě jen o registraci vveřejný IP v centrální databázi takže pokdu máš internet řekněme v Jihlavě a tvuj ISP si ponajímá konektivitu od UPC tak taky ti to bude říkat že si v praze .. už chápeš ?

Za chyby se omlouvam, psal jsem to trochu na rychlo. :)

I takhle může frčet NET doma :) = http://rychlost.cz/rs/201649111354.png
 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

Android je spehoun jak vysitej. Podle me z nekterych mobilu se zapnutou wifi a gps uklada polohu te konkretni wifiny na serveru. Schvalne zkus zapnout gps na mobilu na te wifine, treba se to nejak sesynchronizuje. V Nemecku v hotelech to pise presne kde jsem a pritom je gps gypnuty.

 
od adam
moderátor

warman:04.01.2014 22:12Android je spehoun jak vysitej. Podle me z nekterych mobilu se zapnutou wifi a gps uklada polohu te konkretni wifiny na serveru. Schvalne zkus zapnout gps na mobilu na te wifine, treba se to nejak sesynchronizuje. V Nemecku v hotelech to pise presne kde jsem a pritom je gps gypnuty.

Pravda, to bude asi tahle moznost. Google si paruje realnou GPS z hardwaru s wifinama dostupnyma na aktualni poloze dle SSID a MAC. Stary router muze byt parovan s velmi odlisnou polohou. Zmenit SSID muze pomoci. Zmenit MAC adresu routeru pokud lze by pomohlo urcite.

Nebo staci v tabletu na nejakoudobu zapnout i hardwarovou GPS a pockat az si to google opravi.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

Adam:05.01.2014 08:37Pravda, to bude asi tahle moznost. Google si paruje realnou GPS z hardwaru s wifinama dostupnyma na aktualni poloze dle SSID a MAC. Stary router muze byt parovan s velmi odlisnou polohou. Zmenit SSID muze pomoci. Zmenit MAC adresu routeru pokud lze by pomohlo urcite.

Nebo staci v tabletu na nejakoudobu zapnout i hardwarovou GPS a pockat az si to google opravi.

SSID nepomuze, stejnych nazvu muze byt mraky. Podle me to paruje prave s MAC, ale nikdy jsem se po tom nekoumal :)