Rychlost.cz Fórum Síťový hardware wi fi signál přes dvě zdi a ulici

wi fi signál přes dvě zdi a ulici

wi fi signál přes dvě zdi a ulici

Síťový hardware
od sakal01
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Ahoj, potřeboval bych dostat wifi signál, přes ulici do sousedova NTB. Mám standartní O2 comtrend modem. Občas se tam signál chytne. Měl bych posílit signál nějakým routerem, nebo soused externí wifi anténkou? Co bude nejlepší?

 
od frantas
příspěvků: 14
IP: (zobrazit)

sakal01:08.05.2013 19:49Ahoj, potřeboval bych dostat wifi signál, přes ulici do sousedova NTB. Mám standartní O2 comtrend modem. Občas se tam signál chytne. Měl bych posílit signál nějakým routerem, nebo soused externí wifi anténkou? Co bude nejlepší?

Zakup nejake dva spoje PTP a udelejte si mezi sebou linku. Treba s Mikrotik Sextant

 
od sirelektro
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Spoj PTP je fajn, ale stojí dost, obzvlášť když tam bude Mikrotik. Nejlevnější je nějaký opakovač, ale nebude tam moc velká propustnost. To už je lepší klientskou jednotku např. UBNT LOCO2 a na ní udělat router a pustit to svého AP. Fy. Lynksys dělala router se dvěma wifi, jedna přijímala a druhá vysílala.

 
od buffy
příspěvků: 14
IP: (zobrazit)

zkus homeplug adaptery

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 15,6/8,28

co furt máte i internetem přez sít 230v ? nebo bylo myšleno něco jiného ?

tyhel kramy akorát zaruší co mužou !

 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 321/141
Poskytovatel: PODA

A už jsi slyšel něco jako dodržování smluvních podmínek a následky jejich porušení?

Kvůli tomu, že soused ušetří dvě stovky, tak ty v tom budeš lítat za statísíce :-( !!

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 16,2/8,87

ono to je problem .. i když smluvni podminky :) ale na druhou strany UPC jsou zmetci ! a taky porušuji zakony atd :) takže tak

 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 321/141
Poskytovatel: PODA

Že jsou UPC, O2 zmetci, o tom se s vámi přít nebudu. Ale tohle bude řešit soud, a ten se neptá, ten rozhodne naprosto jednoznačně ve prospěch poskytovatele, protože každý odběratel se zavazuje, že to nebude dál šířit a poskytovat "třetím" osobám.

Navíc to napíše tady, kde všichni vidí jeho IP adresu a nemusí se ani obtěžovat psát adminivi. To jim rovnou mohl poslat doporučený dopis :-)

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 17,4/9,57
hodnocení reakce: 1

máš ale rozdil mezi soudem trestnim a soudem opčanskopravním ! tahle věc by spadala do opčanskopravní sporu ! na zmetky upc stačí lepší pravnik a maji vymalovano vlastni skušenost :)

navíc kldině muže bydlet na vlastnik připojeni na obou adresach takže tak ale to je slovičkařeni ,

když dam přiklad : mám dum necham si do nej zavest internet třeba od společnosti "okradame.sro" od mého domu kde bydlím mám 500 metru dilnu kde potřebuji taky internet ,nevidim duvod proč bych mněl platit další připojedni tak si prostě přetahnu net do dilny a tečka ! tohle je příklad

navíc tyhel opčaskopravni spory většinou končí smirem !

co se týká jeho ip adresy jak vite že jen jediny člověk mám k te IP adrese a pc přístup ? co když k tomu má přistup všichni lidi z ulice :) takže by se těžko prokazovalo kdo tady psal :)

ale to jen bokem

samozřejmně by bylo lepší aby to nikde nepsal jen že jsou lidi co technice moc nerozumí a musi se zeptat od toho jsou fora