Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od kaosboy
příspěvků: 35
IP: (zobrazit)

poraďte co dělat když jsem nárazově rušenej od jiného uživatele wifi sítě , dva roky bez problému a najednou se objevil rušič a konečná . pacholek přeskakuje z kanálu na kanál jak se mu zlíbí a já nemůžu neustále volat providerovi aby mne přehodil tam zpět tam zpět .... nějaký záludný narušení stability připojení které ho donutí ustoupit vítáno :)

 
od mc-eky
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

:14.09.2009 12:11poraďte co dělat když jsem nárazově rušenej od jiného uživatele wifi sítě , dva roky bez problému a najednou se objevil rušič a konečná . pacholek přeskakuje z kanálu na kanál jak se mu zlíbí a já nemůžu neustále volat providerovi aby mne přehodil tam zpět tam zpět .... nějaký záludný narušení stability připojení které ho donutí ustoupit vítáno :)

Napadaji me ted tri reseni(nicmene jich pravdepodobne bude vic ;-)

1) osobni navsteva u toho kdo tu druhou wifi vlastni a rict mu at si prepne v routeru kanal z nastaveni "auto" na nejaky konkretni kanal. Pokud nevite kde se "pacholek" :-) nachazi tak zkuste vzit notebook/psp(pokud pouziva 2,4GHz) a jit podle signalu...

2) poridit silnejsi antenu a "prezarit" "pacholka" :-) ==> nicmene tohle reseni nikam nevede, pac "pacholek" si toho vsimne a bude se hloupe divit proc mu nejede net a tudiz pujde taky do silnejsi anteny a Vy budete zase zpet na zacatku

3) vetsi zmena: prechod z 2,4GHz na 5GHz nebo na adsl/kabelovku

 
od kaosboy
příspěvků: 35
IP: (zobrazit)

mc-eky:14.09.2009 15:11Napadaji me ted tri reseni(nicmene jich pravdepodobne bude vic ;-)

1) osobni navsteva u toho kdo tu druhou wifi vlastni a rict mu at si prepne v routeru kanal z nastaveni "auto" na nejaky konkretni kanal. Pokud nevite kde se "pacholek" :-) nachazi tak zkuste vzit notebook/psp(pokud pouziva 2,4GHz) a jit podle signalu...

2) poridit silnejsi antenu a "prezarit" "pacholka" :-) ==> nicmene tohle reseni nikam nevede, pac "pacholek" si toho vsimne a bude se hloupe divit proc mu nejede net a tudiz pujde taky do silnejsi anteny a Vy budete zase zpet na zacatku

3) vetsi zmena: prechod z 2,4GHz na 5GHz nebo na adsl/kabelovku

1) asi to testnu ale nevim s jakým úspěchem protože se tu signál může odrážet od x objektů a jméno kterým se připojení identifikuje je o vesnici dále cca 2-3km a za horizontem

2)rvát to na sílu nemá cenu protože to tak dělá každej a proto je 2,4Ghz čím dál tím míň použitelná

3) zřejmě nejschůdnější cesta na které už se intenzivně pracuje .

Děkuji za rady a přeju hezký den ...

 
od mysteria
příspěvků: 79
IP: (zobrazit)

Tak se na takového kokota vyser a připoj si to přes kabel a máš to. Já když hraji tak taky kvůli rušení nehraji pře Wifi, ale přes kabel :)

 
od kaosboy
příspěvků: 35
IP: (zobrazit)

rád bych jenomže tady u nás na vesnici (sice kousek od Ruzyně ale konečník světa)jsou kabely akorát čezu a telefonu :D

 
od mysteria
příspěvků: 79
IP: (zobrazit)

- - Tato reakce byla z důvodu nevhodného obsahu zmoderována. - -

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

kdyz je v okolo 7 siti, tak 6 frekvencnich pasem je volnych, ze? :) co mas za router?

 
od mysteria
příspěvků: 79
IP: (zobrazit)

No to asi těžko, protože můj router podporuje jenom 13 kanálů a ať dám jakýkoliv, tak pořád mi kolísá ping a je i dost packet lossů, ale jak říkám, na net a stahování to stačí na 100%, ale na hraní na to mám kabel z routeru :-)

 
od kaosboy
příspěvků: 35
IP: (zobrazit)

Mysteria:16.09.2009 19:42Ne možná jsi mě špatně pochopil. Já jsem v malém městě připojen přes 5GHz Wifi od poskytovatele do routeru. To jde v pohodě. Stabilita 100%, žádné rušení. Ale svůj router mám na 2,4GHz a zde už mě ruší okolních cca 7 sítí, takže když hraju, tak si z routeru dám kabel, abych se vyhnul tomu rušení na 2,4GHz.

Ale to jde pouze za předpokladu, že mám rušené pouze 2,4GHz, pokud bych měl rušené i 5GHz, tak by mi byl kabel z routeru na , protože už bych měl rušenej net i do tohou routeru a rušenej net by šel i přes kabel do NTB.

Proto jsem rád, že od poskytovatele mám 5GHz, protože s 2,4GHz bych si už nic nezahrál :((

hm já mám 2,4GHz od poskytovatele a kompy napojený LANkou ...

tak jak to popisuješ. Proto řešim tu 5GHz jak sem psal výše

ale dneska to zas šlape
http://rychlost.cz/rs/2009372172.png

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

Mysteria:17.09.2009 07:21No to asi těžko, protože můj router podporuje jenom 13 kanálů a ať dám jakýkoliv, tak pořád mi kolísá ping a je i dost packet lossů, ale jak říkám, na net a stahování to stačí na 100%, ale na hraní na to mám kabel z routeru :-)

7+6=13

 
od ajfelek
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

warman:17.09.2009 15:397+6=13

Bohuzel pouze 3 kanaly jdou pouzit tak, aby se navzajem nerusily, takze tahle matematika je k nicemu, kanaly se prekryvaji.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

ajfelek:25.09.2009 13:53Bohuzel pouze 3 kanaly jdou pouzit tak, aby se navzajem nerusily, takze tahle matematika je k nicemu, kanaly se prekryvaji.

se divam, ze mas pravdu :) http://wiki.airdump.cz/Seznam_WiFi_kan%C3%A1l%C5%AF_pro_WLAN

vetsi sranda je u 5GHZ :)

 
od kaosboy
příspěvků: 35
IP: (zobrazit)

a tak vše vyřešeno, 5GHz šlape jak má :)

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.