Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Přechod z ADSL 1:20 na ADSL 1:50

Přechod z ADSL 1:20 na ADSL 1:50

Přechod z ADSL 1:20 na ADSL 1:50

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od srg
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

mám možnost přejít z ADSL 3 Mb 1:20 na ADSL 16 Mb ale s agregací 1:50.. Co myslíte, jít do toho či si nechat 3 Mb? Jinak finančně těch 16 Mb bude levnější..

 
od maximcz
příspěvků: 29
IP: (zobrazit)

:18.06.2009 11:22mám možnost přejít z ADSL 3 Mb 1:20 na ADSL 16 Mb ale s agregací 1:50.. Co myslíte, jít do toho či si nechat 3 Mb? Jinak finančně těch 16 Mb bude levnější..

já bych přešel na těch 16... sice agregace 1:50 je fakt obrovská, ale když si vemu průměrnýho uživatele ADSL, tak buď ne offline a nebo stahuje jen velmi malou rychlostí, takže i při tak vysoké agregaci ta síť není přetížená....

 
od frostcz
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

:18.06.2009 11:22mám možnost přejít z ADSL 3 Mb 1:20 na ADSL 16 Mb ale s agregací 1:50.. Co myslíte, jít do toho či si nechat 3 Mb? Jinak finančně těch 16 Mb bude levnější..

Může to být zajímavé jen je potřeba nezapomenout na to, že 16M nemusí být 16M. Není sice uveden provider, ale z vlastní zkušenosti vím, že u O2 když mi měnili starý tarif 4Mb na 16M za stejnou cenu tak moje linka 950m od DSLAMu měla jen 10Mb podle jejich měření a prakticky jela stabilně 8,1Mb tak jsem přešel na levnější pásmo 8M co nabízeli za 399,- bez daně s tím, že bych ušetřil měsíčně netto 150,-Kč a jede mi to stabilně 6,8Mb dovnitř a 420kb ven. A jelikož nepařím do žádné komunity kde by mi mohl soud vyměřit 2mega dolarů za 20 písniček a používám net jen pro práci tak mi to docela stačí :-)

http://detrichov.net/stat.png

 
od maximcz
příspěvků: 29
IP: (zobrazit)

Frostcz:19.06.2009 11:16Může to být zajímavé jen je potřeba nezapomenout na to, že 16M nemusí být 16M. Není sice uveden provider, ale z vlastní zkušenosti vím, že u O2 když mi měnili starý tarif 4Mb na 16M za stejnou cenu tak moje linka 950m od DSLAMu měla jen 10Mb podle jejich měření a prakticky jela stabilně 8,1Mb tak jsem přešel na levnější pásmo 8M co nabízeli za 399,- bez daně s tím, že bych ušetřil měsíčně netto 150,-Kč a jede mi to stabilně 6,8Mb dovnitř a 420kb ven. A jelikož nepařím do žádné komunity kde by mi mohl soud vyměřit 2mega dolarů za 20 písniček a používám net jen pro práci tak mi to docela stačí :-)

http://detrichov.net/stat.png

tak na stahování je 6 mega až až... akorát ten upload je u ADSL pro běžné uživatele dost nepříjemnej... a pro serveraře nepoužitelný...

 
od frostcz
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

MaximCZ:19.06.2009 12:27tak na stahování je 6 mega až až... akorát ten upload je u ADSL pro běžné uživatele dost nepříjemnej... a pro serveraře nepoužitelný...

souhlasim s uploadem je to bída, ale bohužel nejspíš v následujícím tísíciletí se to nezlepší :-( jediná možnost u nich je koupit si to jejich Forte za cca 10tis měsíčně co mají pro firmy, ale třeba obec pro kterou nahodile pracuji tak mají tahle nastaven kamerový server na PČR v rychlosti asi 700kilo a musí jim to stačit i s dlouhou odezvou při pohybu kamery, protože zmíněné Forte by trochu víc nabouralo rozpočet obce, kde peníze je třeba vynakládat účelněji, než je jen z bůhdarma odevzávat za takovou službu. A presentační a poštovní server na třeba Forpsi přijde "jen" na 4000 ročně.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.