Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Honba za Mbits down/uploadu a většinou zbytečně.

Honba za Mbits down/uploadu a většinou zbytečně.

Honba za Mbits down/uploadu a většinou zbytečně.

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od yanez13
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Kolik tahá ten a kolik jinej..a za kolik.. není to zbytečný? Většina veřejných webů, portálů a služeb jede/se zobrazuje v podstatě stejnou rychlostí na vašich 2Mbity nebo 10Mbitů. Kde je našlapáno viz veřejný mejlový schránky záleží na zatížení jejich serverů i s 10Mbity pojedete jak šneci při jejich přetížení a v opačném případě i 2Mbit stáhnou stejně rychle, co vy s 10Mbit. Pokud stahuje ve velkém nelegály a neplatíte share službách omezují rychlost oni (na rapidu free služba někdy jede velmi pomalu když trefíte dobu bere mi to pomalu jak za placenou službu), pak dál i u torrentů zas záleží kolik je lidu zapojeno do sdílení ..TO nemá s vaším providerem nic společného. A také na rychlosti stahování se podílí váš VYLADĚNÝ software a os. Občasný rozdíly mezi forefoxem a operou nebo linuxy a woknama jsou běžný, jednou je lepší to pak zas druhá strana, pokud vám šlape mašina pomalu, spousta procesů leze na net bez vašeho vědomí, nehledejte to u providera. Zahraniční weby to samé, rychlost jakou to posílají je dost individuální. No o P stránkách ani nemluvě. Strašně by mě zajímalo, když má někdo problémy s downloadem, co při tom dělá v pc, na jakém www se pohybuje...

 
od adam
moderátor

Me osobne staci vse nad 2Mbit down a slusnej upload aspon 256kbit. Na obcasne podivani na tv nova na internetu pripadne youtube se ale hodi mit o neco vic.

 
od yanez13
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Pouze na doplnění..měl jsem adsl od telekomu a nyní kabelovku, rychlosti při namátkových kontrolách splňovaly co měly, nevzpomínám si na výrazný pokles natož dostat se pod garant.rychlosti, když tu vidím jak se někteří trápí, to jsou věci...má spojení se týkají Děčína. Kabelovka teď navyšuje z mých 2 na 10Mbitů, zatím jsem na 4,5-5,5 a rozdíl je znát POUZE A JENOM u velkého stahování (řádově 100MB až GB). Kdo si nepálí DVD ve form.VOB či nový HD a nestahuje nad 50GB měs. nebo za druhé nepaří internet.hry v reál.grafice, netřeba pro něj více jak 2Mbits. (video streamy jako youtube nepočítám, je to pestrý, ale kvalita trága, asi jako psát dnes sms, když se dají psát mailové romány zadara.) Přesvěčte mne o opaku.

 
od volnypetr
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

yanez13:28.01.2009 08:14Pouze na doplnění..měl jsem adsl od telekomu a nyní kabelovku, rychlosti při namátkových kontrolách splňovaly co měly, nevzpomínám si na výrazný pokles natož dostat se pod garant.rychlosti, když tu vidím jak se někteří trápí, to jsou věci...má spojení se týkají Děčína. Kabelovka teď navyšuje z mých 2 na 10Mbitů, zatím jsem na 4,5-5,5 a rozdíl je znát POUZE A JENOM u velkého stahování (řádově 100MB až GB). Kdo si nepálí DVD ve form.VOB či nový HD a nestahuje nad 50GB měs. nebo za druhé nepaří internet.hry v reál.grafice, netřeba pro něj více jak 2Mbits. (video streamy jako youtube nepočítám, je to pestrý, ale kvalita trága, asi jako psát dnes sms, když se dají psát mailové romány zadara.) Přesvěčte mne o opaku.

Bohužel, je to holá pravda. Mám 10M a to jsem ještě rozdělil mezi 9 klientů, hrají si, stahují a nestěžují si

 
od ulthar
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

to je sice pravda, ale jsou situace, kde vyssi rychlost vyuzijete a pokud si nekdo plati za 8Mbit a dostane 2,5Mbit, tak je to trochu nefer.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.