Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Jedna linka - 2 modemy.

Jedna linka - 2 modemy.

Jedna linka - 2 modemy.

Síťový hardware
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od maja
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Chtěl bych se zeptat, jestli mi někdo neporadí, zda jde na jednu linku zapojit dva modemy a případně pokud to jde, tak jakým způsobem. Zkoušel jsem to telefonní rozdvojkou, ale signál na ADSL neprojde a pokud ano, tak vypadává. Díky za rady.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Na jednu linku ADSL sice lze pripojit 2 adsl modemy ale problem je ze vzdy bude fungovat pouze jeden (ten, ktery je v danou chvili aktivni). Problem je, ze za splitrem je vymezeno pasmo pro komunikaci ADSL (internet) a toto pasmo vyuziji vsechny ADSL modemy.

Pro zapojeni vice pocitacu do WAN site existuji 2 zpusoby a to:

1) ADSL modem ma v sobe zabudovany ROUTER, ktery preklada komunikaci sit WAN do lokani site LAN a napopak. To zmanema ze pripojim telefoni linku do routeru (WAN) a ostatni pocitace zapojim do routeru LAN (vytvorim si mistni sit pomoci ethernetoveho kablu) Ke kazdemu pocitaci vede 1 kabl do sitove karty od routeru. (vetsinou jsou tam 4 konektory).

2) USB ADSL modem pripojim do pocitace a nastavim sdileni k pripojeni k internetu ostatnim uzivatelum v siti. Druhy PC propojim mezi sebou ethernetovym kablem (pokud jsou jen 2 lze je mezi sebou propojit krizenym ethernetovym kabelem, nebo pomoci wifi karty). Vice pocitacu pomoci swtitche.

Nevyhoda tohoto pripojeni je !!! Aby se druhy PC pripojelo k internetu musi byt zapnuti pocitac prvni (tam kde je pripojen USB ADSL.

mailto:ZUF@centrum.cz

 
od maja
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Děkuji za radu. Už jsem to vyřešil tak, že na modemu jsem zapl WiFi a k druhému počítači jsem připojil WiFi USB adaptér a přes ten to funguje docela spolehlivě i když síla signálu z jednoho patra do druhého není nic moc, ale pro občasné prohlížení stránek to stačí. Díky.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.