Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Jak na internet na notebooku?

Jak na internet na notebooku?

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Dobrý den,

máme stolní počítač (Win Professional) na kterém je bezdrátový internet. Potom mám notebook Asus FM s wifi. Chtěla bych do notebooku internet, aby mi fungoval alespoň ve vedlejším pokoji, ael vůbec nemám žádné zkušenosti jak to porvést, aby byly co nejmenší náklady (bez dalších měsíčních poplatků, jen jednorázové na pořízení).

Jediné co o internetu ve stolním počítači vím,je že má v "bedně" kartu a parametry, které jsou na faktuře:

XI-626 Wireless LAN Card + pigtail
Anténa parabol. směrová 18dBi
H1000 PVC koax.kabel
útlum 0,25 db/m
N Konektro Z RG8/U
konzola pozinkovaná.....

Jsem úplný laik, takže jen vím, že tam je karta a že to nějak chytáme přes anténu. Prosím poradíte mi někdo? Děkuju

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<span style="color:#00BF00">No na tom není nic moc těžkého, ale pokud jste jak říkáte &quot; úplný laik&quot; je asi nejjednodušší promluvit si s vašim ISP ( internet service provider) nebo také s vaším poskytovatelem internetu.Ten Vám jistě doporučí vhodnou alternativu. Vzhledem k tmu že mate tzv, wifi- je nutné vlastnit router ( krabička mezi anténou a vaším počítačem).Tento router by měl byt schopen, připojit bez větších problémů počítače dav. Pak tedy stačí pouze nastavení a další kablík, a vše by mělo býtv pořádku. Standartní ISP by vám měl být schopen poté to &quot; druhé připojení&quot; netarifikovat, jelikož by jste si zažádala o sdílení linky ( připojení) které už máte. Pokud tedy měsíčně platíte např za rychlost 512 kb, tak byste měla teoreticky na dvou počítačích 2 x 256 kb, stejná rychlost- stejná cena jako doposud.Rozdělění rychlosti funguje tím způsobem, ýe když budete pouze na jednom počítači, pojedete si na svých 512 kb, pokud budou připojeni oba, tak se &quot; jaksi podělí &quot; ne vždy je to však půl napůl. Prostě jeden z těch počítačů může jakoby zabrat celou rychlost, ale to už je na dohodě mezi uživatelem toho Vašeho pevneho a toho Noťase. Snad je to dost srozumitelne. Pokud byste něčemu berozuměla, klidně se mě zeptejte na http://pretorij@gmail.comnebo na ICQ: 416365053</span>s pozdravem Slavomír K.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.