umts x umts tdd

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Dobrý den

Mám dotaz. Jde použít klasický UMTS telefon (jde mi o nokia e90) v síti UMTS TDD t-mobile? Je to stejná technologie, nebo je to něco úplně jiného? Kromě surfování přímo v telefonu bych ho chtěl propojit i s notebookem a surfovat na notebooku vysokou rychlostí. Jde to?

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Bohužel je to něco jiného, UMTS od T-Mobile nefunguje s žádným telefonem na našem trhu (samozřejmě v něm ale funguje GPRS/EDGE, T-Mobile má také slušné pokrytí EDGE).

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<i>Mobilni telefony podporující UMTS pracují se specifikací TDD (Time Division Duplex) – uplink i downlink na stejné frekvenci, střídání na základě různých time slotů tzv. „Ping-Pong“ ... provozuje mobilni operátor O2 (pokrytí Praha a Brno).

Mobilní operátor T-Mobile se vydal cestou UMTS FDD (Frequency Division Duplex) – spojení mezi základnovou stanicí a telefonem v uplink a downlink na oddělených frekvencích

... resp. UMTS FD-FDD (Full Duplex) na 1910-1915MHz v Praze a HD-FDD (Half Duplex) na 872-920,8MHz v Praze a ČR

... a pokud je mi známo, tak zatím není k dispozici jediný mobilní telefon, který by s touto specifikací UMTS uměl pracovat ... k dispozici jsou modemy a PCMCIA karty od firmy IP Wirelles

FDD ... je čistě datový standart

za dnešního stavu max. 1Mb/s (reálně 600-800kb/s) !současně na down- i up-loadu!

TDD ... umožňuje provozovat hovory a videohovory + datový přenos

UMTS revize99 pracuje s downlinkem o rychlosti 384 kbps (reálně do 200 kbps) a uplinkem 64 kbps

U obou větví technologie UMTS nesmíme zapomínat na skutečnost, že se jedná o technologii mobilní ... intenzita a kvalita signálu, společně s vytížeností v konkrétním sektoru dokáže udělat hotové divy ... tam kde dlouhodobě jedete na 150kb/s se po doladění ''modemu'' pootočením a přesunutím o pár centimetrů nestačíte divit kde se najednou vzalo stabilních 750kb/s </i>

 
od pav lucistnik
příspěvků: 61
IP: (zobrazit)

Máte to opačně, TDD je Internet 4G a FDD je klasické &quot;3G&quot; co se dává do mobilů. UMTS R99 je symetricky 384/384 kbps, jinak by nešly videohovory, které pracují s tímto datovým tokem v obou směrech.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.